Koszt uczestnictwa: 300 zł brutto

• certyfikat ukończenia szkolenia

PROWADZĄCY

Bartosz Sokalszczuk

Prawnik, przedsiębiorca. Prowadzi kancelarię adwokacką w Łodzi współpracując z zespołem adwokatów i radców prawnych.

DO KOGO SKIEROWANY JEST NASZ KURS?

Szkolenie kierujemy do:

• małych i średnich przedsiębiorców,
  • osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej,
  • osób zaangażowanych w kreowanie startupów
  • księgowych.

CZEGO SIĘ DOWIESZ?

1. Jakie są formy prowadzenia działalności gospodarczej?
  2. Jaka jest charakterystyka poszczególnych form prowadzenia działalności gospodarczej, jakie są ich zalety, a jakie wady?
  3. Jakie zagrożenia dla przedsiębiorców mogą występować w toku prowadzonej działalności w świetle zaciąganych zobowiązań oraz zobowiązań deliktowych?
  4. Jaka jest odpowiedzialność przedsiębiorcy za zobowiązania powstałe w toku prowadzenia działalności gospodarczej z uwzględnienie różnych form?
  5. Jaka jest odpowiedzialność karno – skarbowa przedsiębiorcy, a jaka jest odpowiedzialność organów spółek?
  6. Jaka jest odpowiedzialność współmałżonka przedsiębiorcy za zobowiązanie powstałe w toku prowadzenia działalności gospodarczej i w jaki sposób ograniczyć odpowiedzialność współmałżonka?
  7. W jaki sposób ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania przedsiębiorstwa i zmniejszyć ryzyko związane z zaciąganymi zobowiązania w ramach prowadzonej działalności?
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE PANELE
  1.  Forma prowadzonej działalności gospodarczej a odpowiedzialność przedsiębiorcy
  • osoba fizyczna,
  • spółka cywilna,
  • spółki osobowe,
  • spółki kapitałowe.

2. Odpowiedzialność karna i karno-skarbowa przedsiębiorcy.
    3. Odpowiedzialność współmałżonka za zobowiązania przedsiębiorstwa.

METODY PRACY Z UCZESTNIKAMI
  • wykład
  • dyskusja moderowana
  • case study

Najbliższe szkolenia:

Terminy szkolenia zostaną podane już wkrótce.

Wybierz kategorię szkoleń, którą jesteś zainteresowany:

Kompetencje miękkie

BHP